All for Joomla All for Webmasters

Konkasör Tesisi Nedir?

Konkasör Tesisi Nedir?

Satılık Konkasör Tesisi Nedir? Kaç Çeşit Konkasör Tesisi Vardır? Mobil Konkasör Tesisi Nedir?

Konkasör tesisi taş veya madenleri kırma eleme yıkama yapan tesise verilen genel addır. Yol ve yapı sektöründe kullanılacak hale getirilen taş ocaklarından çıkarılan yapı taşlarının konkasör tesisi nedir dendiğinde verilecek cevap bunların yapıldığı tesislerin adıdır olur. Yani konkasör tesisi nedir sorusunun cevabı büyük bir taşları, kayaları kırma ve eleme tesisidir. Kırılan taşlar genellikle en fazla yumruk büyüklüğündedir. Mıcır olarak da yapılır. Taşlar yol, asfalt, yapı sektöründe kullanılır. Konkasör tesisi nedir dendiğinde ilk akla gelecek olan müşterinin iş talebi gelmelidir. Çünkü konkasör tesisi müşterinin iş talebine göre yapılır. Bu talebe göre proje çizilir. Yani tesiste işlenecek ürüne göre teknik çizimler yapılarak tesis yapılır. Çevre ve üretim alanı ölçüleri tabii ki konkasör tesis yapımında göz önüne alınır. Müşteri beton tesisi yaparken makina üretimi yapılır. Müşterinin talebine göre çizilen projeler önce test edilir. Montaj kurulum aşamaları da yaklaşık bir ayı bulur. Bu süre konkasör tesisin büyüklüğüne ve amacına göre değişir. Konkasör tesisi sabit ve mobil konkasör yani gezici konkasör diye iki çeşittir.

Mobil Konkasör Tesisi Nedir?

Mobil konkasör tesisi müşterilerin isteklerine göre malzeme çıkarırlar. Mobil konkasör tesislerinde titreşimli elek sistemi kullanılır. Bu mobil konkasör tesisi kum, mıcır, çakıl gibi malzemeleri üretir. Bunlar müşterinin ihtiyacına ve isteğine göre değişir. Ancak bu malzemeler için de ikincil ve üçüncül kırıcılar kullanılır. Bu kırıcılar da kübikser, tersiyer, konik, primer darbeli ve dik milli kırıcı diye çeşitlenirler. Mobil konkasör tesisi oldukça ekonomik ve avantajlıdır. Çünkü istenilen yere bir tırla taşınabilir özelliği bulunur. Makine kullanımı için bir işçi yeter. Bu yüzden birçok firma için vazgeçilmezdir.

Satılık Konkasör

Satılık Konkasör arandığı zaman mobil konkasör aranmasının nedeni budur. Satılık konkasör ararken ürünün özellikleri ve firmanın nitelikleri önemlidir. Yani işe uygun tesis kurulması istenebilir. Aynı zamanda firmalar anlık isteklerde de bulunabilir. Tesisin stok ve besleme ünitesi, performansı müşterinin istekleri doğrultusunda planlanarak üretilir. Satılık konkasör fiyatları müşterinin beklentisine göre değişir. Bazı firmalar fiyatları önemsemez görünür. Bazı dar ölçekli ya da yeni iş kurmuş firmalar için tabii ki fiyat önemlidir. Ne var ki satılık konkasör fiyatları için ürünün nitelikleri çok önemlidir. Bazı firmalar için makinanın çalışma performansı önemlidir. Bazı firmalar için ise depolama ve ek bunker önemlidir. Buna göre ürünün fiyatları değişir.

Yorun Yapın